+380979867933 fabrykait7@gmail.com

Придбати ноутбук може кожен. А ось вибрати його, поміж тисячі різних моделей, може налякати новачка чи навіть впевненого користувача. Нижче ми навели невеликі підказки які надають впевненості та допоможуть впоратись в цьому нелегкому завданні.

Які основні завдання він буде виконувати?
Вибір ноутбука можна порівняти з вибором взуття. Ось наприклад є кросівки для спорту, балетки для танців, черевики на зиму тощо. Так само і з ноутбуком. Є захищені ноутбуки для екстремальних умов роботи, для офісного та домашнього використання та є турбо машини для надпотужних «важких» комп’ютерних ігор. Тому перед покупкою потрібно розібратися що саме ми хочемо отримати від лептопа. Саме за такими критеріями ми будемо вибирати «свою ідеальну модель»

Дисплей

Всі портативні комп’ютери мають дисплеї. Хоча майже завжди можна підключити зовнішній монітор. Розмір дисплею впливає на зручність його користування (найоптимальніший розмір вважається 15.6 дюймів). Також при виборі екрану рекомендуємо звернути увагу на його матрицю та роздільну здатність. ТFT матриця дешевша, проте при сонячній погоді дуже засвічує екран, і є можливість того, що ви нічого не зможете побачити на екрані свого дисплея, якщо ви будете працбвати на природі. IPS матриця дорожча, проте у неї значно краща кольоропередача та збільшені кути огляду. Що стосується роздільної здатності то тут краще вибрати Full HD, це допоможе насолодитися повноекранним режимом та гарною якістю картинки на моніторі.

Жорсткий диск

Жорсткий диск має важливе значення при купівлі нового портативного комп’ютера. Як і у звичайному комп’ютері, на жорсткому диску буде зберігатися вся інформація починаючи від системних файлів та закінчуючи вашими особистими файлами та важливими фото. Купуючи ноутбук старайтесь вибрати жорсткий диск з максимальною можливим об’ємом.

Оперативна Пам’ять

Це та пам’ять яка запам’ятовує всі наші дії в процесі обробки даних. Поцікавтесь кількістю пам’яті, що входить до складу комп’ютера, а також перевірте, чи можна буде її оновити ​​в майбутньому. Чим більша пам’ять комп’ютера, тим ефективніше він працює.

Процесор

Процесор це мозок комп’ютера. Від нього залежить як швидко буде працювати наш комп’ютер. При виборі девайса особливу увагу потрібно звертати на Ггц (мінімально від 2, 2) та кількість ядер (мінімально від 4 ядер).

Відео карта

Якщо процесор це мозок, тоді відеокарта — це спинний мозок. Це той самий процесор але обробляє тільки графічну інформацію. Якщо відеокарта відсутня тоді її функцію виконує процесор. Але якщо ми хочемо грати в комп’ютерні «важкі» ігри, тоді без неї нам не обійтись. При виборі відеокарти у ноутбуці потрібно звернути увагу на об’єм (Гб) та швидкість обробки даних. Тут присутня таке саме правило: «Чим більше тим краще»

Звукова карта

Споглядаючи за звуковим аспектом портативного комп’ютера, багато ноутбуків не мають достатнього звучання і потребують зовнішніх динаміків або навушників. Переконайтеся, що якість звуку відповідає вашим потребам.

Акумулятор

На акумулятор впливають багато різних чинників. Багато виробників вказують час використання акумулятора, але зазвичай вказується найнижчі можливі показники того чи іншого процесу. Якщо ви плануєте зануритись в комп’ютерні ігри, включати голосно музику та безперервно ним користуватись тоді звертаємо увагу на акумулятори з більшою ємністю. Також на акумулятор впливає розмір дисплею. Чим більший дисплей тим швидше розряджається наш комп’ютер.

Програмне забезпечення

Програмне забезпечення для нових користувачів є чи не найголовнішим критерієм вибору лептопа. Ще одна можливість здешевити ноут — це купити його без програмного забезпечення. Але пізніше вам доведеться шукати де взяти та як встановити Windows та потрібні додаткові програми. Для новачків раджу купувати виріб вже з встановленим Віндовсом та потрібними додатковими програмами. Для комфортного користування комп’ютером потрібно при покупці уточнити чи є можливість встановлення таких пакетів як Microsoft Office, Adobe, антивірус та інші потрібні для вас програми.

Бренди

На даний момент на різних інтернет ресурсах багато хороших або навпаки історій про той чи інший бренд. Немає ідеальних виробників комп’ютерів. Радити будь-який бренд немає потреби адже всі з ними знайомі і в кожного є свої «ляпи». Але пропоную робити покупки лише в спеціалізованих магазинах з документацією та упаковкою.

Вага

Вага є ще одним важливим моментом при розгляді портативних комп”ютерів, якщо Ви плануєте носити свій комп’ютер з собою (на роботу, лекції, заняття, подорожі і т.п.); чим легший портативний комп’ютер, тим легше і простіше буде його носити.

Гарантія

Ще одним важливим критерієм вибору є гарантія. Все ж таки рекомендуємо вибирати ноутбуки з гарантією мінімум 1 рік. Також обов’язково запитайте, що саме входить в гарантійне обслуговування а, що – ні, щоб при поломці це не стало неприємним сюрпризом. Після покупки огляньте гарантійний талон. Важливо, щоб продавці вписали в нього дату покупки, модель і якщо ви купуєте виріб з зовнішніми дефектам також зазаначили це в документі. Ці всі дані обов’язково мають бути завірені печаткою магазину продавця.

Сьогодні важко обходитися без персональних комп’ютерів, тому обирайте свій ноутбук сміливо, і не переживайте, якщо після покупки щось Вам не підійшло! Ви завжди можете повернути, поміняти або продати свій пристрій і купити новий, адже цей продукт дуже стрімко розвивається!